Raňajky - nezabúdjte na ne!

Informácie o výžive a stravovaní

Vaše telo čerpá z nich enegiu celý deň a pozitývne vás naladia do nového dňa, preto na ne nikdy nezabúdajte. Stáva sa vám, že ráno len hodíte do seba kávu alebo čaj a už aj utekáte? spomaľte, pretože robíte veľkú chybu.

Raňajky sú najdôležitejšie jedlo dňa, preto je veľmi dôležité, aby boli súčasťou aj vášho začiatku dňa. A možno to znie paradoxne, ale nikdy sa vám nepodari schudnúť toľko koľko chcete pokiaľ nebudete pravidelne raňajkovať. Mali by ste si na ne vyhradiť aspom 15 minút. Dodávajú telu tekutiny a potrebné živiny,ktoré vaše telo nedostalo počas spánku.Dokázalo sa, že kto sa ráno dobre naraňajkuje je počas dňa pokojnejší a vie sa lepšie sústrediť na prácu, ktorú má urobiť.

Aj z výživového hľadiska sú raňajky veľmi dôležité. Mnohé najmä ženy obhajujú neraňajkovanie tým, že sa im roztiahne žalúdok a telo si preto pýta viac dávok jedla. No opak je pravdou. Ak telu nedáme potrebné živiny ráno, počas dňa si vyžiada oveľa viac jedla.Kilojouly z raňajok vaše telou rčite spotrebuje do večera, takže sa nemusite obávať toho, že sa vám bude horšie chudnúť keď budete ráno jesť.Ak však raňajky nahradíte poriadnou porcioiu na večeru, vaša obava z toho, že sa vam bude ťažko chudnúť je na mieste.

Čo raňajkovať:
Skôr ako sa pustíte do jedla, vypite na lačno aspom pohár nie studenej vody.Uľahčíte tým vášmu tráveniu.Raňajky by mali tvoriť 25 percent vášho denného príjmu energie. Ideálne je zjesť niečo bohaté na vlakninu ale aj vitamíny. Jorurt s vločkami a pokrájaný banán je veľmi vhodná kombinácia. Tvaroch, syr, ovocie,celozrnné pečivo, musli. Počas sezóny si doprajte dostatok čerstvej zeleniny a ovocia. Na pitie si dajte ovocný nesladený čaj, alebo bylinkový, sójové mlieko, minerálku.

Vyhnite sa:
údeninám, bielemu pečivu, maslu. Dodávjú telu totižto takzvané prázdne kalórie.

Zdravé raňajky

© 2007 -2022 nachudnutie.sk.