Obezita dosahuje rozmery epidémie

Informácie o obezite a nadváhe

Je zrejmé, že s narastajúcou hladinou obezity je v mnohých krajinách úloha spoločnosti ponúknuť otimálne riešenie pre kondíciu a výživu človeka. Vyvážená strava, optimálna hmotnosť a fyzická aktivita majú veľmi pozitívny vplyv na kondíciu a zdravie človeka.

Obezita v Európe dosiahla rozmerov epidémie. Štatistické čísla sa behom posledných dvoch desaťročí strojnásobili , čo znamená že v súčasnej dobe vo väčšine krajín trpý obezitou 30 - 80% obyvateľstva. Počet obéznych ľudí stále stúpa.

Obezita je výsledkom nežiadúceho nadmerného pribúdania na váhe v prípade, že človek konzumuje viac jedla ako jeho telo vďaka fyzickej aktivite spotrebuje. Obézni ľudia sú vystavení väčšiemu riziku vzniku rôznych ochorení. Obezita sa meria pomocou BMI.

Veľké množstvo obezity je pripočítanej "modernej" spoločnosti, ale štatistiky ukazujú, že dve tretiny dospelých sú veľmi málo fyzicky aktívnych a to spôsobuje ich obezitu. Ďalším veľmi vážnym dôvodom je že konzumujú potraviny s vysokým obsahom tuku, cukru a soli. Nekonzumujú dostatok čerstvej zeleniny a ovocia.

Nedávne výskumy dokázali, že veľká miera zdravotných problémov je spôsobená veľli zlou životosprávou a nedostatkom pohybu.

© 2007 -2022 nachudnutie.sk.